Automobil
Tříkolka
Vozík
Sněžný skútr
Trekker
  • Auto Street View

    Když jsme zahájili Street View jako experimentální projekt, naložili jsme do kufru SUV několik počítačů, na střechu fotoaparát na stativu, lasery a zařízení GPS, projeli jsme se po okolí a vyfotili první snímky. Od uvedení Street View v pěti městech USA v květnu 2007 jsme rozšířili síť panoramatických snímků o nejrůznější místa na všech sedmi světadílech.

    Nakrátko jsme přitom využívali dodávku, než jsme se rozhodli pro flotilu vozidel, která by nabízela dostatečnou kapacitu k uskutečnění projektu v celých Spojených státech i ve světě. Počítačovou skříň jsme v každém autě zredukovali na jeden malý počítač a potom jsme se už plně mohli věnovat zdokonalování fotografického systému, aby bylo možné zachytit panoramatické snímky s vyšším rozlišením.

    Technologie auta i fotoaparátu doznala několika dalších změn a současná generace nabízí 15 objektivů snímajících snímky v úhlu 360 stupňů. Obsahuje také snímače pohybu sledující polohu auta, pevný disk k ukládání dat, malý počítač, který celý systém řídí, a lasery umožňující zachycení 3D dat určených k měření vzdálenosti ve snímcích Street View.

    Vlak Street View Vlak Street View